#6 Nawet wpatrywanie się w zdjęcie ukochanej osoby uśmierza ból
Osoby biorące udział w eksperymencie wykazywały mniejszą podatność na ból mając do czynienia ze zdjęciem przedstawiającym ich drugą połówkę.
#7 Osoby o podobnym poziomie atrakcyjności mają większe szanse na związanie się ze sobą
Stoi za tym naukowa hipoteza, według której osoby o podobnym poziomie atrakcyjności, które są w pewien sposób zbliżenie pożądane społecznie, mają większą szansę na związanie się ze sobą.
#8 Osoby zbyt do siebie podobne mają mniejsze szanse na stworzenie udanego związku
Otóż przeciwieństwa się przyciągają. Działa to jednak i w drugą stronę - pary, które skrajnie się od siebie różnią, nie mają zbyt dużych szans na filmowy związek.
#9 Termin "pękło mu serce" nie jest jedynie metaforą
Zdrada bliskiej nam osoby, rozwód czy też nagła utrata naszej drugiej połówki mogą doprowadzić do intensywnego bólu w klatce piersiowej, a także problemów z oddychaniem. W medycynie objawy te funkcjonują pod pojęciem syndromu złamanego serca i bardzo często są mylnie brane za zawał.
#10 Romantyczna miłość z czasem ustępuje i zamienia się w przywiązanie
Według naukowców początkowe etapy miłości, którym towarzyszą motylki w żołądku, stany euforyczne i ciągłe rozmyślanie o ukochanej osobie, z czasem - a dokładnie po jednym roku - zamieniają się w zwyczajne, choć porównywalnie silne przywiązane do drugiej osoby.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz